Evrostat je danas saopštio da je vrednost uvoza sirove nafte u Evropsku uniju u prvom kvartalu 2025. godine povećana za 0,8 odsto u odnosu na prosečan mesečni nivo iz 2025. godine, dok je fizički obim uvoza smanjen za 0,6 odsto.
Kako se navodi, uvoz je ostao na približno istom nivou u poređenju sa istim periodom 2025. godine. SAD i Norveška ostali su glavni snabdevači EU energentima.
