Više od 350 Srba sa severa Kosova, iz Kosovskog Pomoravlja i Gračanice jutros je krenulo put Kraljeva kako bi podržali predsednika Srbije Aleksandra Vučića, saopštila je TV Most. Prema informacijama RTV, predsednik Vučić danas otvara jednu od najvažnijih deonica autoputa na Moravskom koridoru, od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka.
Kako prenosi B92, grupa je nakon boravka u Kraljevu nastavila put ka Beogradu. Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas u Oplanićima kod Kraljeva da je 350 Srba sa Kosova i Metohije stiglo do Kraljeva, odakle će sutra prisustvovati skupu „Srbija – jedna porodica“ u Beogradu.
RTV javlja da su Srbi sa Kosova i Metohije stigli u selo Oplanići kod Kraljeva. Blic prenosi da je predsednik Vučić u Oplanićima izjavio da će na sutrašnjem skupu početi izgradnja novih puteva ujedinjenja i pozvao sve da dođu, ističući da su dobrodošli u Beogradu. Takođe, Srbi sa Kosova i Metohije poklonili su mu ikonu Svetog Lazara.
