Sport

Lina Đorčeska prva Makedonka na Grend slemu

Ovaj tekst je generisan AI tehnologijom na osnovu 2 javnih RSS izvora. Nije napisan od strane novinara. Za originalni materijal pogledajte izvore ispod.

Makedonska teniserka Lina Đorčeska (31) ostvarila je istorijski plasman u glavni žreb Vimbldona, pošto je u kvalifikacijama zabeležila tri uzastopne pobede. Time je postala prva teniserka iz Severne Makedonije koja će nastupiti na nekom Grend slem turniru.

Originalni izvori (2)
Nova.rs
Lina ispisala istoriju Severne Makedonije: Ostala bez oca, pa uspela ono što niko pre nije
Pročitaj originalni članak →
B92
Komšije slave – prva Makedonka ikada na Grend slemu
Pročitaj originalni članak →