Любомир Каримански, член на Управителния съвет на Българската народна банка, осъди на три инстанции лидера на „Продължаваме промяната“ Асен Василев за клевета. Това съобщи самият Каримански във фейсбук публикация.
Според решението на Върховния касационен съд от 23 юни 2026 г. Василев трябва да заплати на Каримански сумата от 2556,46 евро (равностойността на 5000 лева). Първоначалният иск е бил за 10 000 лева.
Делото е за изказване на Асен Василев от 9 април 2022 г. в предаването „Седмицата“ по „Дарик радио“, че с подпис на Каримански са откраднати 1 000 000 лева от вложител на банката, чийто изпълнителен директор е бил Каримански.
В мотивите на съда се посочва, че след изказването Каримански е бил ядосан, притеснен, чувствал се унизен и омерзен, затворил се в себе си и получил безсъние и тревожност, но не е доказано да е получил посттравматично стресово разстройство.
Двамата трябва да заплатят и разноски за касационната инстанция: Каримански – 1227,10 евро, а Асен Василев – 1009,80 евро.
