Učenici iz Srbije osvojili su 11 medalja na Međunarodnom takmičenju istraživačkih radova iz matematike, biologije i inženjerskih nauka, koje je održano u Izmiru u Turskoj. Svi učenici su polaznici Regionalnog centra za talente „Nikola Tesla”.
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković čestitao je učenicima na uspehu i istakao da će njihovo znanje doprineti boljitku sveta, prema saopštenju njegovog resora.
