Ustanova Studentski centar 'Beograd' saopštila je da se ne radi o iseljenju studenata iz Studentskog grada, već o privremenom premeštanju dela studenata iz krila F Doma II zbog projekta EXPO 2027. Svi studenti koji budu privremeno premešteni dobiće smeštaj pod istim uslovima, navodi se u saopštenju.
Ranije su studenti u blokadi saopštili da su studenti smešteni u drugom bloku F krila Studentskog grada primorani da se isele bez garancije nalaženja drugog vida smeštaja.
