Lider Hezbolaha Naim Kasem izjavio je danas da je okvirni sporazum između Izraela i Libana, potpisan u Vašingtonu, "ništavan", "ponižavajuć" i da predstavlja odricanje od suvereniteta, prenosi B92.
Libanska militantna grupa Hezbolah odbacuje sporazum Izraela i Libana o prekidu vatre koji je potpisan u petak u Vašingtonu, izjavio je poslanik Hezbolaha u libanskom parlamentu Hasan Fadlala, prenosi Blic.
Državni sekretar Marko Rubio pridružio se večeras ambasadorima Izraela i Libana u SAD kako bi objavio postizanje okvirnog sporazuma koji je opisan kao mirovni, navodi N1. Sporazum ne uključuje Hezbolah.
