BUDIMPEŠTA – Mađarski premijer Peter Mađar izjavio je u utorak da Višegradska grupa (V4) trenutno ne planira da primi nove stalne članice, ali da bi u formatu V4 plus mogla povremeno da poziva goste, uključujući i one van Evropske unije, prenela je mađarska agencija MTI.
On je u Gedeleu, nakon sastanka premijera zemalja V4, dodao da članice grupe nastavljaju da podržavaju evropsku integraciju Zapadnog Balkana.
