Министърът на енергетиката Ива Петрова проведе двустранна среща с министъра на енергетиката и природните ресурси на Република Турция Алпарслан Байрактар в Истанбул, съобщиха от пресцентъра на Министерството на енергетиката.
По време на срещата Петрова подчерта, че споразумението с турската компания „Боташ“ е изпълнило важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки в период на безпрецедентна несигурност на европейските енергийни пазари.
Двамата министри се обединиха около необходимостта в кратък срок да бъде разширено енергийното сътрудничество между България и Турция в редица области. Бяха обсъдени възможностите за задълбочаване на сътрудничеството в областта на енергийната свързаност, включително развитието на регионалните енергийни коридори, които имат ключово значение за диверсификацията на доставките и укрепването на енергийната сигурност в Югоизточна Европа.
В срещата участваха заместник-министърът на енергетиката Кирил Темелков, както и изпълнителните директори на „Булгартрансгаз“, „Булгаргаз“ и ЕСО - Владимир Малинов, Веселин Синабов и Кирил Георгиев.
