Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от категория ATP 250 в Майорка. Той загуби от испанеца Алехандро Давидович Фокина с 3:6, 3:6. Според dnevnik.bg срещата продължи 1 час и 14 минути, а според fakti.bg – 74 минути.
В първия сет Давидович Фокина реализира 69% от точките си на първи сервис и 55% на втори, като проби подаването на Димитров три пъти. Българинът върна един брейк. Във втората част испанецът демонстрира 86% ефективност на първо подаване и 89% на второ, което му донесе още един решаващ пробив.
Това е трета загуба на Димитров от Давидович Фокина, който е втори поставен в схемата и 25-и в световната ранглиста. Следващото участие на българина се очаква в основната схема на „Уимбълдън“, която стартира в понеделник. На полуфиналите в Майорка Давидович Фокина ще играе срещу унгареца Фабиан Марожан, който победи сърбина Миомир Кецманович с 2:0 сета.
