Столичният общински съвет (СОС) не успя да събере необходимите 31 гласа, за да преодолее връщането на доклада за преименуване на парк „Заимов“ на „Оборище“, съобщиха български медии.
На 28 май СОС възстанови името „Оборище“ на парка, което той носеше от 1998 г. до 2007 г. На 11 юни областният управител на София Йовелина Тихова от „Прогресивна България“ наложи вето и върна доклада за преименуването.
Общинският съветник от ПП-ДБ Веселин Калановски заяви, че още на следващия ден докладът за преименуване на парка на „Оборище“ ще бъде внесен отново.
