Победителката в песенния конкурс „Евровизия“ Дара заяви пред BBC в предаването „Нюзбийт“, че два пъти е обмисляла да се откаже от участие в надпреварата, преди да я спечели.
Тя разказа, че първият път е отказала заради условия в договора, с които не е била съгласна. Вторият път е обмисляла да се оттегли, за да запази психическото си здраве, след като е била обявена за представител на България.
Дара сподели, че е изпитала панически страх на фона на наскоро поставената ѝ диагноза Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност (СДВХ). Тя е имала притеснения, че състоянието ѝ ще се обостри с участие в конкурса във Виена.
„Така реагира тялото ми. В продължение на три часа се опитвах да се успокоя“, каза изпълнителката пред BBC.
Тя допълни, че професионалната помощ, която е получила след диагнозата, я е подготвила за конкурса. Дара работи с терапевт, който ѝ е помогнал да се чувства комфортно на място, пълно с хора. Тя използва дихателни упражнения, рисуване, водене на дневник и медитация, за да остане балансирана.
През май Дара спечели „Евровизия“ с рекордна преднина, въпреки че не беше сочена за фаворит. Изпълнението ѝ на песента „Bangaranga“ беше определено от BBC като професионално и ексцентрично, а мелодията – като една от най-запомнящите се в историята на конкурса.
След победата Българската национална телевизия (БНТ) потвърди София за град домакин на следващото издание на конкурса през 2027 г. Дара беше посрещната от множество хора при завръщането си в българската столица.
