12-годишно момиче падна в шахта в района на комплекс „Червено знаме“ в София, съобщиха от БНР, Нова телевизия и други медии. Сигналът за инцидента е подаден малко преди 18 часа. На място са изпратени екипи на полицията, пожарната и Спешна помощ.
Детето си играело с връстници, когато пропаднало в шахта с дълбочина около 5-6 метра. В съоръжението нямало вода. От Спешна помощ съобщиха, че при пристигането на екипа момичето е било контактно и с охлузвания в областта на кръста и краката. Детето е транспортирано до УМБАЛСМ „Пирогов“ за допълнителни прегледи и изследвания.
Полицаи от Първо районно управление работят по случая.
