Народното събрание прекрати правомощията на народния представител от ГЕРБ-СДС Делян Добрев, след като той подаде оставка на 22 юни. В подкрепа на решението гласуваха 187 депутати, четирима бяха „против“, а един се въздържа, съобщиха от парламента.
Делян Добрев обяви намерението си да излезе от активната политика на 20 юни по време на среща с младежката академия на ГЕРБ в Раковски, заедно с лидера на партията Бойко Борисов. Той заяви, че е време „да даде път на младите“ и отбеляза, че идва момент, в който тези, които са в политиката от 20 години, трябва да отстъпят.
Делян Добрев беше народен представител от 17 години с кратки прекъсвания. Това е третият път, в който напуска политиката. На негово място в парламента ще влезе Христо Гаджев, съобщиха източници.
Трима от ГЕРБ гласуваха „против“ оставката, а един се въздържа. Един депутат от „Продължаваме промяната“ също гласува „против“.
