Премиерът Румен Радев обяви, че американските самолети цистерни ще напуснат летище София до края на юни. Правителството е в постоянен диалог с американските власти по въпроса, заяви той в началото на днешното заседание на правителството.
Радев подчерта, че САЩ остават стратегически съюзник и ключов партньор на България. По време на заседанието премиерът съобщи още, че в 16:00 ч. финансовият министър Гълъб Донев ще представи Бюджет 2026, като бюджетният дефицит ще бъде доста над 3%.
