Британският актьор сър Идрис Елба смята, че Джеймс Бонд не трябва да става прекалено политически коректен и че част от публиката няма да приеме чернокож мъж в ролята на Агент 007, предаде Би Би Си.
Сър Идрис по-рано каза, че „никога не е участвал в надпреварата“ за ролята на известния шпионин, въпреки дългогодишните слухове. Сега той коментира пред списание GQ, че въпреки това е поласкан от подобно предложение. Актьорът отбеляза, че образът на Бонд „е създаден по точно определен начин с конкретна причина“, но добави, че за него е „комплимент“ да бъде свързван с него.
„Реалистично погледнато, някои пазари просто не приемат това“, каза сър Идрис. „Бонд е популярен в целия свят. И не всяка публика би приела чернокож мъж, мъж от африкански произход, да играе Бонд. Това не отговаря на тяхната култура. Точка по въпроса“, коментира артистът.
„Образът на Бонд е толкова нереалистичен, че малко реализъм е добре дошъл, но нека не се опитваме да го правим „политически коректен“. Мисля, че трябва да останем верни на това, което е в същността си – чисто бягство от реалността. Не се опитвайте да угодите на световния вкус. Просто бъдете Бонд“, добави Идрис Елба.
Търсенето на следващия Агент 007 официално започна миналия месец, след години на очакване и спекулации кой ще наследи Даниел Крейг. Според холивудското издание „Варайъти“ (Variety), през последните седмици вече се провеждат кастинги. Студиото обяви, че следващата лента ще бъде режисирана от Дени Вилньов, а сценарист ще бъде Стивън Найт.
Сред спряганите имена за ролята са Калъм Търнър, Хенри Кавил и Арън Тейлър-Джонсън, отбелязва Би Би Си. Миналата година британската актриса Хелън Мирън каза: „Аз съм голяма феминистка, но Джеймс Бонд трябва да е мъж. Не може да е жена. Просто не става. Джеймс Бонд трябва да е Джеймс Бонд, иначе се превръща в нещо друго“.
