15-годишно момче загина вчера при тежка катастрофа в Ловешко, съобщиха от Окръжната прокуратура в Ловеч. Инцидентът е станал около обяд между селата Български извор и Галата.
Според прокуратурата момчето е трябвало да бъде на училище, но е пропуснало училищния автобус. То е останало вкъщи, видяло е автомобила на баща си с ключовете и е потеглило без знанието на родителите. Бащата по това време е бил в София.
При движение с несъобразена скорост по неравен пътен участък момчето загубило контрол над автомобила, навлязло в насрещното платно и се ударило челно в лек автомобил. След сблъсъка двете превозни средства излезли от пътното платно. 15-годишният водач загинал на място.
В другия автомобил са пътували водач и пътник. Водачът е пострадал по-леко, а пътникът е с по-сериозни наранявания – счупвания, охлузвания и порезни рани. Двамата са настанени за лечение в болнично заведение и са без опасност за живота.
Разследващите съобщиха, че водачът на другия автомобил е дал положителна проба за метамфетамин в Спешна помощ – Ловеч. Взета е кръвна проба, като резултатите от лабораторния анализ предстоят.
