Кметът на столичния район „Младост“ Ивайло Кукурин заяви, че мястото на 22-етажната сграда в квартала е точно там. Той говори в предаването „120 минути“ по bTV.
Кукурин обясни, че се предвижда не само тази сграда, но и изграждането на ансамбъл от социални сгради, включващ кино, културен дом, мултифункционална спортна зала, парк и детска градина.
Сградата ще бъде с височина 75 метра, на площ от 45 000 кв. м, с 15 000 кв. м паркинги. Около 93% от терена е собственост на общината, която ще получи между 26% и 30% от сградата. Кукурин определи сделката като много добра и подчерта, че общината няма да инвестира средства.
Той уточни, че сградата ще бъде офис сграда, а частта, която ще бъде обезщетение за общината, ще се ползва за социални дейности, галерии и нова администрация.
Кукурин посочи, че зоната е определена като „Младост Център“ преди повече от 20 години и че мястото е подходящо за високо строителство, тъй като се намира на централен булевард до метростанция.
