Премиерът Румен Радев свиква среща с отговорните институции за предприемане на мерки за повишаване на пътната безопасност, съобщиха от пресцентъра на кабинета. Срещата ще се състои днес от 16 часа в сградата на Министерския съвет.
В събитието ще участват представители на министерствата на вътрешните работи, на регионалното развитие и благоустройството, на транспорта и съобщенията, както и представители на Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“. На срещата е поканен да участва и кметът на Столична община Васил Терзиев.
Повод за срещата е катастрофата на „Челопешко шосе“ от 5 юни, при която загинаха четирима, а осем души бяха ранени, след като автомобил полетя и се вряза в автобус. По време на откритата за медии част от заседанието министър-председателят поиска от отговорните институции представяне на стратегия за повишаване на пътната безопасност и координация между тях. Той заяви, че МВР трябва да действа с цялата строгост на закона.
