Две тежки катастрофи станаха на ключови булеварди в София в рамките на няколко часа, съобщават от vesti.bg, offnews.bg и fakti.bg.
Първият инцидент е от сутринта на бул. „Шипченски проход“ в района на Първо районно управление. От снимки, публикувани във фейсбук групата „Катастрофи в София“, се вижда обърнат по таван автомобил. Според потребители в социалната мрежа колата е била наета от компания за автомобили под наем. Инцидентът затрудни движението на трамваите в района.
Малко след обяд на столичния бул. „България“ стана втора тежка катастрофа. На кръстовището на бул. „България“ и ул. „Флора“ в посока квартал „Бояна“ два автомобила се сблъскаха. По първоначални данни на СДВР единият водач е отнел предимството на другия. Зад волана са били мъже на 29 и 59 години.
При катастрофата е пострадала 58-годишна жена, която е пътувала в автомобила с отнето предимство. Тя е била транспортирана от екипи на Спешна помощ. На място са изпратени и огнеборци.
На бул. „България“ кола е излязла от пътя и се е обърнала пред МБАЛ „Св. София“. От снимки, качени в групата „Забелязано в София“, се вижда обърнатият автомобил, като не става ясно дали има тежко пострадали.
По данни на МВР през изминалото денонощие в София са регистрирани две тежки и 26 леки пътнотранспортни произшествия, при които са ранени трима души. В страната са станали 25 тежки катастрофи с един загинал и 30 ранени.
