Вицепремиерът и министър на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев заяви, че очаква спад в цените на основни продукти с 15-30% след мерките, предприети от кабинета. Той подчерта, че търговските вериги ще участват на доброволен принцип, без да се нарушават принципите на свободния пазар.
В интервю за Нова телевизия Пулев обясни, че всяка верига, съобразно собствената си визия и стратегия, ще сподели какво ще бъде нейното социално отговорно поведение. Той допълни, че фокусът на правителството е върху цените на стоките от първа необходимост.
Пулев отбеляза, че има хронични дефицити, трупани през годините, и че трябва да бъдат взети болезнени решения, включително административни мерки и съкращения на хора в министерството.
