Вицепремиерът и министър на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев заяви по време на българо-китайски форум, че е необходимо с общи усилия да бъдат насърчени директните инвестиции, освен ръста в търговията. Той посочи, че правителството има силна политическа воля да заздрави сътрудничеството и да отвори нова страница във взаимоотношенията с Китайската народна република.
Форумът беше организиран от Посолството на Китай и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България. Пулев отбеляза започналата „качествена административна реформа с фокус извеждане на насърчаване на инвестициите като топ национален приоритет“ и посочи преструктурирането на Министерството на икономиката, така че то да стане хъб и първата и единствена точка за контакт на всички стратегически международни инвеститори.
Той добави, че цялата инвестиционна политика ще бъде консолидирана и се създава допълнително координационно звено на ниво Министерски съвет, което ще помага на инвеститорите във взаимодействието им с администрацията. „Погрижили сме се да създадем ефективен модел на работа и цялата административна тежест и товар да падне на плещите на нашата администрация, а не да тежи на взаимодействието със стратегическите ни партньори“, заяви вицепремиерът.
