Министърът на земеделието и храните Пламен Абровски участва в предаването „Лице в лице“ по bTV, като в рамките на едно и също предаване коментира два различни казуса – премахването на незаконна ограда в местността „Баба Алино“ край Варна и инициативата „Кошница с грижа“. Двете теми са представени в отделни статии от fakti.bg и dnevnik.bg, но се отнасят до едно и също телевизионно участие на министъра.
По отношение на „Баба Алино“ Абровски заяви, че служители на Регионална дирекция по горите – Варна и Държавно горско стопанство – Варна са започнали премахването на незаконно поставено оградно съоръжение в горска територия. Той подчерта, че по закон в гора не могат да се поставят оградни съоръжения и че премахването ще бъде за сметка на лицето, поставило оградата. Министърът коментира и издадено удостоверение за търпимост за имот, в който е имало само бетонни основи, като постави под въпрос законосъобразността му.
Относно инициативата „Кошница с грижа“ Абровски обясни, че тя е ангажимент от предизборната програма и цели да покаже солидарност към пенсионерите и социално слабите. Той допълни, че инициативата включва стратегическо партньорство с търговски вериги и няма да бъде за сметка на преработвателите.
