Министърът на външните работи Велислава Петрова прие високопоставена делегация от САЩ, водена от заместник-подсекретаря по стратегията, политиката и планирането на Департамента по вътрешна сигурност Джон Гунтанис.
На срещата бяха обсъдени финалните стъпки за включване на България в Програмата на САЩ за безвизово пътуване, включително изпълнението на оставащите законови изисквания. Последното изискване е постигането на процент на отказаните визи под 3%.
Петрова изтъкна, че приема визитата като израз на признание за напредъка на България в изпълнението на техническите изисквания за сигурност. Премахването на визовите изисквания за туристически визи би гарантирало баланс и взаимно зачитане на приоритетите на всяка страна, като отразява стратегическото партньорство между България и САЩ.
