Технически срив в комуникационната система на германската железопътна компания „Дойче Бан“ доведе до временно спиране на движението на влаковете в цялата страна, съобщиха български медии.
Проблемът настъпи в цифровата мрежа GSM-R, която осигурява безжична връзка между машинистите и центровете за управление на движението. Поради повредата всички пътнически и товарни влакове бяха спрени за часове.
В резултат на срива се появиха закъснения и отменени курсове, като хиляди пътници бяха блокирани на гарите. От компанията не съобщиха точния брой на засегнатите влакове.
Няма информация за пострадали пътници или причинени материални щети.
