Селекционерът на Франция Дидие Дешан преживява тежка лична загуба, след като майка му е починала, съобщиха от Френската футболна федерация. Поради това специалистът ще напусне лагера на „петлите“ в САЩ и ще се завърне във Франция, за да бъде до близките си и да присъства на погребението.
Заради семейния траур Дешан няма да присъства на тренировките на националния тим и няма да води отбора в последния мач от група „I” срещу Норвегия, който е на 26 юни. След разговор с президента на Френската футболна федерация Филип Диало, който се намира при отбора, селекционерът е поверил ръководството на тима на своя дългогодишен помощник Ги Стефан до завръщането си.
От федерацията изразиха съпричастност към Дешан и неговото семейство в този труден момент. Французите вече са осигурили мястото си в следващата фаза на турнира.
