Пиян шофьор с 2,87 промила алкохол се вряза в няколко паркирани коли и заплаши с пистолет сватбени гости и полицаи във Варна, съобщиха очевидци.
Инцидентът стана около 14:30 часа, когато водачът последва серия от катастрофи по улица в града. Свидетел разказва, че мъжът извадил оръжие и отправял заплахи: „Ще ви застрелям!“, „Ще ви убия!“. Оказало се, че пистолетът е пневматичен.
Един от очевидците, Иво Иванов, описва как колата се врязала в автомобила му от страната на детето му, като майка му била изхвърлена на тротоара. Той сравнил сцената с филм на ужасите.
Главен инспектор Иван Димитров обясни, че при пристигане на полицията мъжът първо отказвал да излезе от колата и бил изваден насила. Задържан е и срещу него са образувани две досъдебни производства – за хулиганство и за управление на автомобил след употреба на алкохол.
Водачът е неосъждан, но в миналото е имало проверка срещу него за хулиганска проява. В колата му е била и съпругата му.
