Министърът на отбраната Димитър Стоянов обяви, че България няма повече да предоставя оръжие за Украйна. Това става ясно от изявление на Стоянов, цитирано от offnews.bg.
„Ясно вече заявихме, че войната в Украйна няма да бъде решена на бойното поле. Виждаме една позиционна война и колкото и въоръжение да се трупа, единственото, което се получава, е загуба на човешки животи. Време е да се седне на масата на преговори. Време е да се търси справедлив мир, който да бъде определен от двете страни. Разбира се, ролята на Европейския съюз е изключително важна“, подчерта министърът.
Отделно, vesti.bg съобщава, че ДАНС и Военната прокуратура влизат в Министерството на отбраната във връзка с разкрити фалшиви гаранции за милиони, скрити анекси и „летаргия“ в армията.
