„Демократична България“ предлага Висшият съдебен съвет (ВСС) да не е постоянно действащ орган. Според идеята на формацията членовете на ВСС ще могат да запазят статута си на съдии, прокурори и следователи и ще работят по дела с намалена натовареност, съобщиха от dnevnik.bg и offnews.bg.
Предложените изменения и допълнения са част от общия законопроект на Закона за съдебната власт, приет на първо четене. Той обединява законопроектите на „Прогресивна България“, „Демократична България“ и „Продължаваме промяната“. Допълнително изискване е членовете на съвета да не са били свързани с Държавна сигурност, посочва offnews.bg.
