Изпълнителният съвет на „Демократи за силна България“ изрази безпокойство от посоката на управление на кабинета на Румен Радев. Според тях едноличното управление на президента дава сигнали за залитане в ляв популизъм, поддържане на неефективна публична администрация и раздути държавни разходи.
От партията отбелязаха, че продължава политиката на предходните управления за увеличаване на щата и възнагражденията в силовия апарат. Тези тенденции, според ДСБ, очертават риск от утвърждаване на власт с авторитарен уклон, обърната към миналото. Сериозно безпокойство буди и тенденцията за изолиране от общите политики на Европа.
Първите стъпки на новата власт изправят страната пред финансови, икономически и стратегически рискове, посочиха още от партията.
