Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев награди с колективна парична награда в размер на 1230 евро четиримата пожарникари, отзовали се първи на катастрофата на „Челопешко шосе“ между два автомобила и автобус, при която загинаха четирима души, съобщи БТА, цитирана от fakti.bg.
Със заповед на министъра на вътрешните работи пожарникарите от участък „Кремиковци“ бяха наградени за проявен героизъм, смелост и себеотрицание при спасяване на човешките животи, проявен висок професионализъм и бърза реакция.
Наградените са младши експерт Благой Благоев, младши експерт Петко Върбин, младши инспектор Данаил Влахов и младши експерт Тодор Йорданов.
„Тези служители, които днес наградих, са се отзовали на трагедията край „Челопешко шосе“ преди да са получили сигнал и да са били изпратени там, и са направили всичко необходимо, за да бъде тази трагедия ограничена, защото тя можеше да има и съвсем други, различни мащаби“, каза министър Демерджиев пред присъстващите.
Във връзка с инцидента Демерджиев посочи, че държавата подхожда с цялата си строгост към всички подобни причинители на пътни произшествия, които рискуват живота и здравето на хората. По отношение на шофьорските книжки на водачите, участвали в катастрофата и издадени от чужбина, министърът заяви, че МВР е направило проверка кои държави при облекчени условия издават свидетелства за управление на МПС и засега са набелязани четири – Кипър, Чехия, Гърция и Великобритания.
