Първи протест срещу правителството на Румен Радев се проведе в София, на площад „Независимост“, месец след встъпването на кабинета. По данни на Нова телевизия той започна в 18:30 часа под надслов „Анти-Радев: Време е за свобода“.
Участниците изразиха несъгласие с предложения бюджет до края на годината и с външната политика на новото правителство. Според протестиращите кабинетът е злепоставил страната пред международните съюзници, опитва се да я върне към руската сфера на влияние и не дава отговори за договора с „Боташ“. Те отбелязаха още, че не са предприети действия за разграждане на модела „Борисов-Пеевски“.
„Бюджетът е същият като този, който свали предходното правителство. Това е конкретният повод да съм на протеста“, заяви една от участничките. Друг демонстрант подчерта, че с последните промени в бюджета не вижда добра алтернатива за развитие.
