Два незаконни тръбни кладенеца са открити в местността Баба Алино край Варна, съобщи началникът на Басейнова дирекция Явор Димитров. Проверката за водоснабдяването на комплекса, изграден от украинската корпорация КУБ, бе предизвикана от областния управител Марио Смърков. Той уточни, че сигналът за нерегламентираното вземане на питейна вода е подаден до него от народния представител Коста Стоянов.
В единия кладенец има потопяема помпа и се използва, каза Димитров. По думите му другият сондаж е в процес на изграждане. Както в шахтите, така и в жилищните сгради са открити водомери.
Продължават проверките на държавните институции в местността. Очаква се служители от Басейнова дирекция, Регионалната здравна инспекция и Областната администрация да проверят сигнала за незаконно ползване на вода за питейно-битови нужди в незаконния град.
Междувременно продължава премахването на оградата около незаконния град от служители на Горското стопанство и на Регионалната дирекция по горите. Процесът ще приключи в края на работната седмица, защото тежка техника не може да влезе в гората и премахнатата метална конструкция се изнася на ръка.
Във варненския Административен съд беше образувано дело по жалба на инвеститора срещу заповедта на Регионалната дирекция по горите за премахване на оградата.
