Изпълняващият функциите главен секретар на МВР Георги Кандев обяви в официалния си профил във Фейсбук, че напуска системата след 30 години служба. Временният директор на Главна дирекция „Национална полиция“ Емил Пърмаков ще изпълнява длъжността главен секретар, съобщиха от министерството.
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви, че решението го е изненадало и че не е имало политически натиск върху Кандев. Демерджиев допълни, че не е похвално да напускаш в окото на бурята и да оставяш хората си.
От партия ГЕРБ във Фейсбук поставиха въпроси за евентуална политическа намеса в работата на главния секретар. Съпредседателят на „Да, България“ Ивайло Мирчев определи напускането като „много ясен и тежък знак за начина на управление“.
Зам.-председателят на парламентарната група на „Възраждане“ Петър Петров обяви, че ще внесат искане за изслушване на Кандев и Демерджиев в парламента.
