Областната дирекция на МВР в Кърджали започна проверка в местното ВиК дружество, съобщи БТА. Проверката се извършва от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ и е насочена към несъбрани парични вземания от дружества длъжници.
От наличните данни и документация е установено, че от бездействие на длъжностно лице е нанесена щета на водоснабдителното дружество в размер на над 40 000 евро. В хода на проверката са снети обяснения от управителя на дружеството, чието придвижване е било ограничено.
Полицейски служители продължават да проверяват строителни и други фирми с неплатени задължения за около три години назад. Установени са и дългове, които са погасени по давност.
Работата по случая е по чл. 219 от Наказателния кодекс за неположени достатъчно грижи от длъжностно лице при управлението на имущество и произтекли значителни щети. След приключване на проверката материалите ще бъдат внесени в прокуратурата по компетентност.
